Dodání do 7 pracovních dní. Doprava zdarma pro objednávky nad 2000 Kč.

Tajemství perníčků

Kód: 12866
Novinka
799 Kč
Skladem
Můžeme doručit do:
20.6.2024

Osvědčené tipy na přípravu a pečení perníčků od zkušených perníkářek. 12 životních příběhů žen, které nejen perníčkům zasvětily život.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Knihu dodáme bez koření.

O knize

Nezáleží na tom, jestli perníčky pečete dvakrát do roka, nebo jste voňavému řemeslu propadli natolik, že bez něj nemůžete být. Kniha Tajemství perníčků přináší vše, co potřebujete vědět o ingrediencích, zadělávání, pečení a zdobení perníčků.

Co v knize najdete?

Osvědčené tipy na přípravu a pečení perníčků od zkušených perníkářek. 12 životních příběhů žen, které nejen perníčkům zasvětily život. Kreativní předlohy, moderní i tradiční techniky zdobení perníčků. Inspirativní fotografie nádherných perníčků zkušených kolegyň. Plno rad a fíglů, které se v rodinách předávají z generace na generaci.

O autorce

Jmenuji se Lidka Fliegelová a jsem milovnice Chodska, perníčků, knížek a kreativních lidí. Dříve by mne ani ve snu nenapadlo, že vzájemným propojením těchto lásek se zrodí Perníčky z Chodska, kniha o mojí babičce – Marie Navrátilová Jen tak, o životě, kniha  Antonín Konrády Hdyž pukl zabečí, hned srdce poskočí a nakonec knížka Tajemství perníčků.

 

Jmenuji se Ludmila Fliegelová, miluji Chodsko, chodský folklór a vše, co s Chodskem souvisí.

Perníčky zdobím již více jak 30 let. Dříve jsem vypomáhala mojí babičce Marii Navrátilové, která byla v Domažlicích známá především pečením koláčů, ale také zdobením perníků.

Před třemi roky jsem převzala pomyslné perníkové žezlo a vznikly "Perníčky z Chodska", které jsou zdobené především chodským motivem.

K mým dalším počinům patří kniha "Když pukl zabečí, hned srdce poskočí aneb Jak jsem začal pukla mačkat...", kterou jsem napsala formou rozhovoru s nejznámějším dudákem a muzikantem na Chodsku Antonínem Konrádym.

Kniha je studnicí vzpomínek nejen na významné osobnosti Chodska, ale také na pestrý muzikantský život Antanína Konrády a Konrádyho dudácké muziky. Povídání doplňují chodské poudačky a více jak 200 fotografií. 

Perníčky z Chodska

 

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.